Nasze miejscowości
Informacje - Międzychód
Na terenie Międzychodu znajduje się siedem kwater agroturystycznych.

Międzychód


Matalewscy - Słodowy Młyn 1"DOM NA WZGÓRZU". Państwo Matalewscy prowadzą gospodarstwo rolne o powierzchni 52 ha. Dysponujemy 8 miejscami noclegowymi (jeden pokój 1 - osobowy, dwa pokoje 2 – osobowe i jeden 3 – osobowy), wspólna łazienka tylko dla gości. Pani domu potrafi świetnie zorganizować czas wolny swym gościom (na ich życzenie). Goście mile widziani cały rok. W ofercie całodzienne wyżywienie. Specjalność Pani domu - królik na różne sposoby oraz gołąbki po międzychodzku (wyróżnione danie regionalne) !!! Specjalna oferta dla osób z dolegliwościami sercowymi - dieta niskotłuszczowa !!! W pobliżu kwatery lasy i 5 jezior. Na wzgórzu, obok domu znajduje się staw z naturalnym źródłem wodnym. Możliwość wędkowania. Gospodarstwo zdobyło II miejsce w Ogólnopolskim Konkursu "ZIELONE LATO'96". Posiada także certyfikat "Gospodarstwo Przyjazne Środowisku".
Ceny: Nocleg - 30 zł. Nocleg + pełne wyżywienie - 70 zł. Z uwagi na to, że kwatera specjalizuje się w pracy z dziećmi - nie obowiązują zniżki.
Adres:
Słodowy Młyn 1
64 - 400 Międzychód
tel. kom. 0602 698 025

zapraszamy na naszę stronę

galeria zdjęć
Teresa Herfert - ul. Gwardii Ludowej 20Kwatera znajduje się na skraju miasta. Odległość od jeziora i pięknej plaży 150 m. Jest położona w okolicy 4 jezior.
2 pokoje 2 - osobowe, 1 salon 4 - osobowy. Razem kwaterodawca oferuje miejsca dla 10 osób.
Do dyspozycji gości: jedna łazienka, kuchnia z aneksem kuchennym, ogród, parking i garaż oraz duże podwórze.
Poza tym w odległości 4 km znajduje się znana plaża w miejscowości Mierzyn. Jezioro 150 m, rzeka Warta 1 km, najbliższe kapielisko 150 m.

****************************
Agroturystyka ,,Pod Akacją,, położona jest we wsi Stary Dworek, w gminie Bledzew, w woj. lubuskim, w odległości 4 km od Skwierzyny, gdzie krzyżują się ważne szlaki komunikacyjne: drogi krajowe nr 24 – Poznań – Gorzów i międzynarodowe E – 65 Wrocław – Szczecin. Niedaleko stąd do przejść granicznych w Kostrzynie nad Odrą –70 km, Słubicach – 80 km, czy Świecka – 90 km.
Skwierzyna i wieś Stary Dworek związane są rzekami Wartą i Obrą. Obra wraz z rynną jezior zbąszyńskich, tworzy najpiękniejszy na Niżu Polskim szlak wodny o długości 220 km z zakończeniem w Skwierzynie. Spływy kajakowe są jedną z najpopularniejszych form aktywnego spędzania czasu w tym regionie.
Ważny wpływ na krajobraz tego regionu ma również kompleks leśny Puszczy Noteckiej, który jest rajem dla grzybiarzy, amatorów ciszy, spokoju i pieszych wędrówek, ale też miejscem spotkań myśliwych, gdyż nie brak tu dzikiej zwierzyny.
Stary Dworek i jego okolice należą do regionów niezwykle malowniczych, gęsto zalesione, urozmaicone przez rzeki i jeziora są idealnym miejscem spędzania wolnego czasu przez miłośników turystyki aktywnej.
Różnorodność atrakcji czekających na turystów w tym „zielonym zakątku” jest ogromna: piękno nieskażonej przyrody, liczne rezerwaty, atrakcyjne łowiska, prężnie rozwijająca się infrastruktura turystyczna, wysokiej klasy zabytki – Kościoły, Sanktuarium Matki Bożej w Rokitnie, świadectwa burzliwej historii tych ziem, bogaty kalendarz wydarzeń kulturalnych... O każdej porze roku nasi Goście znajdą tu coś dla siebie.
Jednak do największej atrakcji Ziemi Lubuskiej należy Międzyrzecki Rejon Umocniony-jeden z najciekawszych i największych obiektów architektury militarnej XX w. w Europie. To potężny system poniemieckich fortyfikacji, powstały w latach 30. XX w. na pograniczu niemiecko – polskim, składający się z podziemnych tuneli wybudowanych w okolicach Międzyrzecza, o łącznej długości przekraczającej 30 km.

Adres:
Gwardii Ludowej 20,
64-400 Międzychód
tel. (095) 748 23 82,
tel. kom. 502-217-589
tel. kom. 516 288 336 (Zbigniew Herfert)

galeria zdjęć 1 (Międzychód)

galeria zdjęć 2 (Stary Dworek)
Adela i Andrzej Krawcowie - Przedlesie 16Dom na Przedlesiu. Kwatera położona jest na skraju Puszczy Noteckiej. W okolicy znajduje się wiele czystych jezior. Gospodarze oferują 3 pokoje z 8 miejscami noclegowymi, kuchnią i suszarnią do grzybów. Goście mile widziani cały rok. Warto poznać malowniczy teren z lasami i jeziorami Pojezierza Sierakowsko - Międzychodzkiego oraz Muzeum Regionalne i zabytki Międzychodu.
Najbliższe jezioro 0,7 km, rzeka Warta 0,8 km, najbliższe kapielisko 0,7 km, las 20m. Adres:
Przedlesie 16,
64-400 Międzychód
tel. (095) 748 17 28
tel. kom. 665 696 836, 721 273 589

galeria zdjęć
Wybrane zdjęcia

        

Copyright by www.agroturystyka-miedzychod.pl
Wszystkie prawa zastrzeżone